top of page

Tegelen  vaimse tervise probleemide  ja unehäirete diagnostika ja raviga. Tegu on omavahel tihedasti  seotud seisunditega, mille mitmekülgne uurimine ja ravi viib parima tulemuseni.  Arstina käsitlen inimest tervikuna,  samuti kuulub unehäirete hulka erinevaid haigusi, seetõttu pean oluliseks meditsiinierialade koostööd. Minu jaoks on klient partner, keda informeerin hoolikalt ravi ja diagnostikavõtetest. Tegevusplaan valmib koostöös.

Psühhiaatri vastuvõtt

Psühhiaater on vaimse tervisega tegelev arst. Psühhiaatrina hindan, millise vaimse tervise häirega on tegu. Need on näiteks ärevushäired, depressioon ehk meeleolualanemine või aktiivsus- ja tähelepanuhäire. Kui probleem on diagnoositud, valin sobiva ravimeetodi - ravimid, psühhoteraapia või nende kombinatsiooni. Arstina hindan, kas mõni kehalise tervise häire võib mõjutada vaimset tervist. Vajadusel võib ravisse kaasata kliinilise psühholoogi või teise eriala arsti. Psühhiaatriline ravi aitab vaimse tervise probleemidest terveneda või pikaajaliste kaebustega toime tulla. 

Unearsti vastuvõtt

Unearst diagnoosib ja ravib unega seotud häireid ning nõustab une osas. Unehäirete põhjuseid on väga erinevaid. Näiteks unetuse psühholoogilised põhjused, rahutud jalad,  uneapnoe, perioodilised jäsemeliigutused uneajal või une-ärkveloleku rütmihäired ja uneaegne käitumine. Unearstina selgitan probleemi põhjused välja ning määran ravi. Vajadusel kasutan põhjuse täpsustamiseks uneuuringut. Sõltuvalt probleemi iseloomust võib vajalik ravi olla väga erinev. Näiteks psühhoteraapia, ravimid, positiivse õhurõhu ravi, suusiseste seadmete kasutamine, müofunktsionaalne teraapia või kirurgiline ravi. Põhjusele vastav ravi annab parima võimaluse unehäirest jagu saada.

Psühhoterapeudi vastuvõtt

Psühhoterapeut tegeleb vaimse tervise häirete psühholoogilise ehk ravimiteta raviga. 

Kasutan kognitiivkäitumuslikku ja skeemiteraapiat ning teadvelolekuteraapia võtteid. 

Kognitiivkäitumuslik teraapia võimaldab meil uurida oma hinnanguid ning neid ümber kujundada seal, kus hinnangud hakkavad meie toimetulekut oluliselt takistama. Kognitiivkäitumusliku teraapia võtteid koos teadvelolekuteraapiaga kasutan unetuse ravis.

Skeemiteraapias kasutatakse mitmete psühhoteraapiate võtteid ja see sobib visade psüühiliste probleemide leevendamiseks. 

            Teadvelolekuteraapia põhimõtete õpetamist kombineerin teiste psühhoteraapia võtetega aitamaks paremini mõista meie mõtlemist, tundeid, tajusid  ja leevendamaks stressi.

Psühhiaatri vastuvõtt
Unearsti vastuvõtt
Psühhoterapeudi vastuvõtt
bottom of page